Gimnazjum nr 7
z Oddziałami Integracyjnymi

Przy Łazienkach Królewskich w Warszawie
Lo5
Lo3
Radio2

Fizyka

obrazek

Agata Długosz - Nauczyciel fizyki i wychowawcą klasy 2A

Jest dla mnie ważne, by uczniowie nie bali się tak trudnego przedmiotu jakim jest fizyka i mieli do niego pozytywny stosunek. Staram się podchodzić do każdego ucznia indywidualnie i lepiej poznawać ich mocne (do wykorzystania) i słabe (do ulepszania) strony – i nie chodzi tu tylko o proces dydaktyczny. Lubię się uczyć. Proces nauki jest mi potrzebny do szczęścia, dlatego kończę kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki (i już...

"Uczenie się jest najwspanialszą i dającą najwięcej radości grą na świecie. Wszystkie dzieci rodzą się z takim przekonaniem i pielęgnują je, dopóki nie przekonamy ich, że nauka jest ciężką i nieprzyjemną pracą. Niektóre dzieci nigdy nie dają się o tym przekonać i przechodzą przez życie, wierząc, że nauka jest przyjemnością i jedyną grą, w którą warto grać się bawić."      (GLENN DOMAN)

Dbam o to, aby w naszej szkole jak najwięcej uczniów myślało podobnie oraz czerpało radość z uczenia się, z brania odpowiedzialności za zdobywanie wiedzy, rozwijając również przy tym i kształtując swoją osobowość. 

Małgorzata Kułaczkowska - dyrektor Gimnazjum nr 7