Gimnazjum nr 7
z Oddziałami Integracyjnymi

Przy Łazienkach Królewskich w Warszawie
Lo5
Lo3
Radio2

Język polski

obrazek

Karolina Legucka - Nauczyciel języka polskiego i wychowawca klasy 3A

Karolina Legucka - Nauczyciel języka polskiego i wychowawca klasy 3A Nie pragnij być lepszym od innych, najpierw bądź samym sobą. - Fiodor Dostojewski Każdy dzień w szkole przynosi coś nowego, więc nie można się tu nudzić. Lubię poznawać uczniów i spędzać z nimi czas. Na lekcjach dzielę się swoimi pasjami. Wierzę, że uczyć można się zawsze i wszędzie, dlatego organizuję maratony filmowe, gry miejskie czy wyjścia. Dużo radości daje mi...

obrazek

Diana Janiec-Mirosławska - Nauczyciel języka polskiego i wychowawca klasy 3D.

Diana Janiec-Mirosławska - Nauczyciel języka polskiego i wychowawca klasy 3D. Ukończyłam Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego (specjalność dziennikarstwo prasowe) oraz filologię polską w Polskiej Akademii Nauk. Jestem warszawianką i bardzo lubię swoje miasto. W wolnych chwilach jeżdżę na rowerze, pływam, czytam i zwiedzam. Uwielbiam koty, jabłka, politykę, teatr i filmy zwłaszcza Tima Burtona, Christophera Nolana i wszelkie...

obrazek

Marta Kozieradzka - Nauczyciel języka polskiego

Marta Kozieradzka - Nauczyciel języka polskiego Jako filolog kocham mowę - nie tylko polską. Pasjonują mnie języki obce, zwłaszcza hiszpański, włoski i portugalski. Uwielbiam kabarety i mądrości z nich płynące, ukryte często w przezabawnych grach słownych. Chętnie podróżuję, bo jest to najlepsza szkoła życia. W nauczaniu zaś najważniejsze jest dla mnie to, aby zachęcać i motywować do pogłębiania wiedzy.

"Uczenie się jest najwspanialszą i dającą najwięcej radości grą na świecie. Wszystkie dzieci rodzą się z takim przekonaniem i pielęgnują je, dopóki nie przekonamy ich, że nauka jest ciężką i nieprzyjemną pracą. Niektóre dzieci nigdy nie dają się o tym przekonać i przechodzą przez życie, wierząc, że nauka jest przyjemnością i jedyną grą, w którą warto grać się bawić."      (GLENN DOMAN)

Dbam o to, aby w naszej szkole jak najwięcej uczniów myślało podobnie oraz czerpało radość z uczenia się, z brania odpowiedzialności za zdobywanie wiedzy, rozwijając również przy tym i kształtując swoją osobowość. 

Małgorzata Kułaczkowska - dyrektor Gimnazjum nr 7